Úvod - Krása žien  
  Každá žena môže byť krásna  
  Byť ženou a žiť ako žena  
  Čo sa mužom páči  
  Malá fotogaléria  
  Kontakt  
  Aké šaty na ples, stužkovú, atď.  
  Ako sa obliecť do kostola          Vychutnávajte si ženskosť...


Byť ženou a žiť ako ženaPribližne na prelome 20. a 21. storočia nastala v mnohých filmoch podivná móda zobrazovať ženu ako násilníčku, ako brutálneho zabijáka. "Žena - zabiják", znie to až strašne, ohavne - odpudivo, antižensky. Ženy v mnohých filmoch behali s mečmi, pištoľami, samopalmi, strieľali a zabíjali. Občas ukázali aj ženskú ženu - nežnú, jemnú, ktorá nepácha násilie, bola pekne žensky upravená, nežná, dievčenská, ale tú často predvádzali ako hlupaňu; bolo vidieť, že film sa z nej vysmieva. Nastal zvláštny boj proti ženskosti, ktorý ešte pred tým rozpútali radikálne feministky. Pokúšali sa prerobiť ženu na muža. Lenže to sa ani nedá, tá zvláštna charizma muža sa nedá previesť na ženu, takže povytvárali zo žien len nejaké podivné chladné tvrdé ohavy. Boh stvoril ženskosť a niekto sa ju stále pokúša zničiť.


Ženy, buďte ženami! Objavte v sebe tú krásnu ženskosť, otvorte sa jej a vychutnávajte si ju. Zamilujte si ženskú citlivosť, jemnosť, pôvab, krásu a žite tak, žite žensky.


Spravte si z toho všetkého svoj koníček. Tie samozrejmosti už poznáte: Snažiť sa byť vždy jemnou a láskavou. Obliekať sa elegantne žensky. Starať sa o svoj zovňajšok. Držať si krásnu štíhlu líniu, kde nie je ani astenizmus, ani nadváha. Keď sme pri tom, vyhnite sa bielemu chlebu i inému bielemu pečivu, veľmi sa z toho priberá. A asi ani netreba hovoriť, že je nutné vyhýbať sa tukom a vyprážaným jedlám. A pri sladkostiach si vždy uvedomte: Sladkosti sú pre deti, nie pre ženy! Sebe dávajte na tanier vždy menej než svojmu mužovi, muž má väčšie telo, zákonite preto on potrebuje viac. Pripomeňme si ako nás učil Ježiš: "Nežijeme preto aby sme jedli, jeme preto aby sme žili", takže radšej žime, radujme sa zo svojej krásnej ženskosti a užívajme si ju.Krásne koníčky vhodné pre ženy
Ak máte času nazvyš, môžete sa venovať aj nejakému peknému ženskému koníčku. Samozrejme hlavným koníčkom pre každú krásnu ženu je jej manžel, jej rodina, jej krása, keď sa snaží byť pre svojho muža dobrou nežnou krásnou zvodnou ženou a ak má deti, potom ešte aj dobrou milou mamičkou. A pre kresťanku ešte na prvé miesto patrí samozrejme Boh a jeho najmilší Syn - Ježiš Kristus. Ale ak máte popri tom stále nejaký voľný čas, existujú rôzne ďalšie pekné ženské koníčky. Alebo koníčky ideálne pre ženy - koníčky, ktoré sú krásne, nenásilné, pôvabné, zábavné.

Koníček - hobby je v podstate akákoľvek činnosť alebo zábava, ktorá sa vykonáva pre potešenie. Môže to byť aj pre relaxáciu, oddych. Je to dobrý spôsob ako uniknúť každodennej šedivosti a nude, aby bol život zaujímavejší. Poďme teraz niektoré pekné ženské záľuby spomenúť:
Tanec


Biblia: "Chváľte ho bubnom a tancom, chváľte ho lýrou a flautou. Chváľte ho ľubozvučnými cimbalmi, chváľte ho jasavými cimbalmi; všetko, čo dýcha, nech chváli Pána." (Žalm 150, 4-5)

Tanec je úžasne príjemné hobby pre ženy. Väčšina dievčat a žien miluje tanec. U mužov je to skôr naopak, tanec je pre nich nudný. Ak máte náhodou toho výnimočného muža, ktorý rád tancuje, môžete sa teda spolu venovať rozličným druhom tanca, je ich veľa, je z čoho vyberať. Môžete spolu tancovať doma, alebo chodiť von. K tej radosti sa už len dá popriať vám krásnu zábavu.

Ale existuje aj krásne riešenie ak máte toho klasického muža, akých je väčšina, teda muža, ktorý nie príliš rád tancuje, alebo vôbec netancuje, a to riešenie sa volá - orientálny a brušný tanec. Brušný tance tancuje len žena a muž sa pozerá, je divákom. Takže každý si príde na svoje v tej svojej odlišnej povahe, ona si vychutnáva radosť z tanca, on si vychutnáva radosť zo sledovanie tohto úžasne pôvabného a zmyselného predvádzania ženskosti. Je známe, že muži sú silne vizuálni, radi sa dívajú na predvádzanie ženskej krásy.

Brušná tanečnica - orientálny brušný tanec Orientálne - brušné tance sú vraj asi najstaršie ženské tance na svete. Je to tanec veľmi ženský, nádherne zmyselný, a dokonca je pre ženu azda aj zo všetkých tancov najzdravší, lebo posilňuje práve tie časti tela, ktoré mávajú ženy slabšie, ako je oblasť pánvy a pomáha tiež aby ste v budúcnosti netrpeli únikmi moču. Možno je to práve preto takto zariadené, lebo Boh chcel aby ženy tancovali svojim mužom takéto krásne zmyselné tance :-).
Na začatie je ideálne prihlásiť sa do nejakého kurzu orientálneho brušného tanca, tam sa to naučiť, naučiť sa tie základy. No a potom už len zohnať vhodnú orientálnu hudbu, krásny sexy kostým brušnej tanečnice, pekne sa upraviť a môžete začať doma tancovať, tancovať svojmu mužovi, napr. občas po večeroch. Budete sa cítiť nádherne, úžasne žensky. Tento tanec je prekrásnou oslavou ženského tela, tie očarujúce pohyby plné zmyselnosti, ženského pôvabu...
Mužom sa väčšinou nesmierne páči pozerať sa na tieto krásne orientálne - brušné tance, ale ak by tomu vášmu náhodou nie, alebo by ho to časom prestalo baviť, môžete si aj naďalej tancovať len tak pre seba, pre vlastné potešenie, keď napríklad on zrovna nie je doma, ako krásne hobby a ideálny ženský telocvik prospievajúci vášmu zdraviu.

Patrónom (duchovným ochrancom) všetkých tanečníkov a tanečníc je údajne svätý Vít.


krásna ružaVarenie a pečenie


Varenie a pečenie je jedena z tradičných domácich činností, ktoré ženy robia už od počiatku ľudstva a mnohé ženy to robia veľmi rady, je to zaujímavý koníček. Treba dať pozor na nadváhu, aby sme jedli len málo, ale inak je to jeden z najviac prospešných ženských koníčkov vôbec, pretože ako sa hovorí a ako je známe: "láska ide cez žalúdok". - Cesta k srdcu muža prechádza cez jeho žalúdok. Je to jeden zo známych základných predpokladov ako získať a udržať si muža, mužovo srdce. Jeden z tých základov teda je - variť mu chutné jedlá. Je dobré snažiť sa aby po vašich jedlách príliš netučnel, pričom ale dbať na to aby mu chutili.

goddess kitchen Feministky by asi zúrili, keby toto čítali. Približne koncom 20. storočia začali feministky hlásať, že to tradičné ženské pripravovanie jedla pre rodinu je vraj ponížením pre ženy. Kto ale prečítal celú bibliu vie, že sám Boh pripravoval a potom kládol k nohám Izraelitov už hotové jedlo - mannu, potom zakaždým všetko zázračne vyčistil a na druhý deň im dal zasa novú. Z toho vidíme, že v skutočnosti je to pre ženu skôr naopak, žena je touto činnosťou ako Boh. Povznáša ju to skoro k úrovni Boha. Tým, že ženy pripravujú jedlo a dávajú ho svojim mužom, sa práve podobajú na Boha, ktorý pre svojich milovaných robil to isté. Rovnako tiež umýť taniere, pripraviť stôl, aby všetko znova bolo čisté a krásne. Môžeme preto s milým úsmevom hovoriť, že ženy, ktoré pre svojich mužov varia a starajú sa o riad a čistotu, sú vlastne také malé "bohyne".

Pozháňajte si recepty, kuchárske knihy, a bavte sa. Varenie a pečenie je spôsob ako zdieľať so svojim milým chuť, spoločné vychutnávanie jedla, ktoré ste stvorila a dala na stôl, vznikajú takto krásne spoločné chvíle. Krásna zvodná žena je vždy aj kulinárskou zvodkyňou a "bohyňou" chuti, týmto uvedomením sa samotné varenie stáva celkom sexy a zmyselné. Uvolnite sa a vychutnávajte si každú prípravu jedla, každé varenie, každú prácu.

Akékoľvek ženská záľuba, kde môžete nejako zapôsobiť na muža, je úžasná, a jednou z nich je práve jedlo.

ruza

Čítanie


žena číta krásnu knihu Vhodné pre chvíle keď ste sama alebo keď sa vám muž nevenuje. Ak sa nudíte, čítanie krásnych romantických kníh je skvelý spôsob ako sa zabaviť aj na dlhé hodiny. Z knih sa dá všeličo dozvedieť a naučiť. A tiež dá sa nádherne zasnívať a uniknúť z každodennej všednosti. Čítali ste už napríklad slávny stredoveký Román o Tristanovi a Izolde? Alebo z novoveku napr. Troch mušketierov? Mnohé ženy, ktoré vedeli čítať, si čítanie veľmi obľúbili. Čítanie je činnosť tichá, kľudná, nikoho tým nerušíte. Môžete čítať na gauči, v kresle, alebo v posteli. Môžete čítať dlho i krátko.

ruza

Modlitba, rozjímanie, meditácia


Rozjímanie a meditácia čiastočne nadväzuje na vyššie spomenuté čítanie, preto než prejdeme k modlitbe, povieme si ešte niečo o rozjímaní a čítaní Svätého Písma (biblia), je to nádherná kniha, ktorú by si určite každý mal prečítať. Kto to ešte nečítal, je u nás takmer kultúrno-spločenský analfabet neschopný chápať mnohé veci. Je až bezpodmienečne potrebné prečítať si bibliu, čiže Sväté Písmo, predovšetkým ten najkrajší klenot nazvaný - Nový Zákon (Nová Zmluva), a potom neskôr prípadne skúsiť i ten náročnejší a drsnejší Starý Zákon. Ale ešte prv než sa dáte do čítania Nového zákona, aby ste tomu všetkému tam lepšie chápali a rozumeli, je vhodné si najprv prebehnúť nejaký zrozumiteľný katechizmus, ak ste kresťanka - katolíčka (ako väčšina na Slovensku), alebo len uvažujete byť, potom ich máte k dispozícii hneď niekoľko na internete, najideálnejší je asi ten tzv. "Základný" na vrchu: www.katechizmus.szm.com

Nad Svätým písmom sa dá krásne rozjímať a meditovať, ponoriť sa do toho, uvažovať nad tým, alebo aj bez výraznejšieho uvažovania si len tak vychutnávať to samotné ponorenie, to vedomie a hĺbku toho.

žena a modlitba, žena sa modlí A teraz k tej modlitbe. Je úžasné si z toho spraviť koníček. Modliť sa dá krátko i dlho, aj celé hodiny. Je to zvláštny rozhovor s Bohom, modliť sa k Bohu, modliť sa s láskou k nemu, vysielať mu lásku srdcom i slovami, alebo prihovárať sa s láskou tiež k jeho milovaným svätým... Modlitba je nádherná vec, ktorá často prináša krásne pocity, pocity zvláštneho pokoja a šťastia, pocit blaženosti... Modlitbe sa od pradávna radi venovali muži i ženy, no ženy asi ešte o niečo viac. Nespočetne veľa ľudí objavilo tú zvláštnu slasť, čo modlitba často prináša. Len je potrebné vkladať do modlitby srdce a lásku. Sú rôzne modlitby, je ich veľa; napríklad stará osvedčená a obzvlášť známa tým, že prináša často tú slasť, je modlitba klasického sv. ruženca; pomaly sa ho modliť a vychutnávať si to... No pravdaže nemodlíme sa len pre vlastnú slasť, občas sa aj stáva, že vôbec nepríde, budete cítiť len prázdnotu, ako by Boh neodpovedal, a môže to trvať aj pekných pár dní; tým vraj Boh skúša našu vernosť, treba vytrvať. A je potrebné hlavne sa modliť za iných, duchovne tým veľmi pomáhame. Modliť sa je vždy krásne a duchovne veľmi prospešné pre nás i pre tých, za ktorých sa modlíme.

ruza
Prechádzka


krásna žena v prírode Ak ste doma sama a nudíte sa, môžete tiež skúsiť chodiť na prechádzky. Chôdza je skvelý spôsob ako prispieť k zdraviu tela a je to pre ženu lepší telocvik ako beh, pretože beh je príliš tvrdý na kosti. Ale pozor, ak idete na prechádzku sama, vyhnite sa uličkám kde nikto nie je, zaiste vám netreba vysvetľovať, že prázdne opustené ulice môžu byť nebezpečné. Ak je doma manžel, môžete ho skúsiť nahovoriť aby ste šli na prechádzku spolu, vtedy je ideálne ísť práve tam kde nie sú ľudia, aby ste mali romantickú intimitu. Najkrajšie je ísť spolu niekam za mesto alebo obec do prírody, prejsť sa po lúke..., vychutnávať si prírodu..., nadýchať sa čerstvého vzduchu...krásna ruža

Pestovanie kvetov


krásna žena a kvet Môžete to skúsiť. Ak máte aspoň malú záhradku alebo balkón, môžu vám krásne rozkvitnúť množstvom krásnych kvetov. Venovať sa záhradkárčeniu a aranžovaniu kvetov. Minimálne môžete pár kvietkov pestovať v kvetináčoch a s láskou sa im venovať, pestovať kvety aké sa vám páčia. Vychutnávať si doma krásu naozajstných živých kvetov. Kvety sú prenádherné a krásne voňavučké... Ktorá žena by nemilovala kvety? Žena a kvet celkom prirodzene patria k sebe. Veď i samotná žena je trošku ako krásny kvet, je v nej niečo kvetinkového, v jej povahe i vzhľade, každý básnik to vedel vnímať.


krásna ruža

Kreslenie a maľovanie


Hoci druhý Rembrandt z Vás určite nebude a asi sa úrovňou ani len nepriblížite bežným umelcom, maľovať si len tak pre vlastné potešenie je vždy krásne. Tiež maľovať olejovými farbami a na pravé plátno pre umelcov by si mohli dovoliť len tie solventnejšie z nás, ale to predsa tak isto nie je nutné, dá sa rovnako dobre kresliť a maľovať aj na lacný papier a používať farby aké sú pre nás najdostupnejšie. Pravdepodobne ani tie vaše najvydarenejšie umelecké diela nebude kde povesiť, takže sa ponechajú bez rámu, schovajú sa prípadne len niekde do skrine, a možno sa po čase aj vyhodia, no maľovať si čo chceme len tak pre vlastnú radosť je veľmi príjemná činnosť, pri ktorej sa dá dlho a krásne zabaviť. Je to pekný tichý relax.


krásna ruža

Šitie, vyšívanie, štrikovanie


krásna žena a vyšívanie Veľmi pekné tradičné ženské záľuby, o ktorých azda ani netreba viac písať. Ak máte k tomu isté potrebné nadanie, môžete si vziať šijací stroj a môžete si napr. ušiť krásne zvodné sexy šaty, alebo už kúpené šaty do takej podoby len vhodne upraviť a prešiť, a potom v nich doma okúzľovať svojho manžela.

Alebo vyšívanie, veľa žien to vždy milovalo, vyšívať si pre radosť rôzne nádherné obrazce, ozdoby a ornamenty, je to veľmi zaujímavé a úžasne krásne. A dosť podobne je to i so štrikovaním.


krásna ruža

Výroba niektorých predmetov pre domácnosť


Ak sa nudíte, potom tiež zaujímavé a obzvlášť ženské je napríklad výroba domáceho mydla, alebo výroba sviečok..., možno sa vám to zapáči. Dnes už asi každý nevie, že takéto veci v minulosti bežne doma vyrábali ženy. Je to veľmi tradičná ženská práca i zaujímavé rozptýlenie, vyrobiť si také domáce mydlo. Alebo vyrobiť sviečky, ak chcete, tie sviečky môžete kľudne vyrábať aj trošku umeleckým spôsobom, pohrať sa s nimi, spraviť ich pekné ozdobné, namaľovať zlaté ornamenty..., a ak chcete môžete vopred do vosku primiešať aj vhodnú vôňou, takže budú to sviečky, ktoré po zapálení príjemne voňajú. Ak sa vám niečo z toho páči, na internete sa dajú nájsť recepty a návody ako na to.


krásna ruža

Charita


Baví vás pomáhať blížnym? Pomáhať blížnym je tiež pekná a ideálna činnosť pre ženu. Práve preto, že my ženy sme bytosti citlivé a empatické, prirodzene to patrí k našej vnútornej kráse. Samozrejme vždy sa nájdu aj zlé ženy, ktoré nie su dosť citlivé a empatické, také vnútorné ohavy, ale tu hovoríme len o dobrých, citlivých, vnútorne krásnych ženách, čiže o skutočných ženách ako majú ženy byť. Boli sme stvorené ako pomocnice a niekedy to v sebe aj pocítime, pocítime túžbu pomáhať. Venovať sa charite sa dá aj popri iných koníčkoch, ale je to vhodné hlavne vtedy keď nemáte doma manžela, napr. keď muž chodí ďaleko za prácou, nemáte ani deti alebo sú v škole, a vy sa nemáte komu venovať, je vám doma samej smutno, túžite po spoločnosti. Ak ste sa teda ocitli v takej situácii a máte v okolí nejakú charitatívnu organizáciu, môžete sa ísť spýtať či by ste občas nemohli zadarmo vo svojom voľnom čase nejako pomôcť. Pripomente, že chcela by ste to robiť zadarmo a len v dobe svojho voľného času. Bývajú to rôzne služby, ako napr. chodenie po nákup starým opusteným ľuďom. Alebo varenie pre chudobných, alebo pre tých, čo pre svoju starobu a nemoc si už sami nedokážu. Nosenie im jedla, kŕmenie tých, čo už to sami nezvládajú, upratovanie takým ľuďom a podobne. Je možné, že podobná organizácia vo vašej blízkosti nie je alebo vás nebudú v ničom potrebovať. Vtedy si skúste všímať okolie, nebýva náhodou v susedstve nejaký starý osamelý človek, ktorý by možno potreboval pomoc? Môžete sa ho skúsiť jemne spýtať, či by nemal o nejakú drobnú pomoc záujem, ako je doniesť mu z obchodu nákup, alebo pomôcť v niečom inom.

ruza


A toto určite nie je vyčerpávajúci zoznam koníčkov hodiacich sa pre krásne ženy, čiže koníčkov krásnych, pôvabných...


Nájsť radosť v ženskosti...HomeKrása žien  *  Každá žena môže byť krásna  *  Byť ženou a žiť ako žena  *  Čo sa mužom páči, aké oblečenie  * 
 *  Aké šaty na ples, stužkovú, atď.  *  Ako sa obliecť do kostola  *  Malá fotogaléria  *Úvod
Krása žien
Každá žena môže byť krásna
Byť ženou
a žiť ako žena
Čo sa mužom páči,
aké oblečenie
Aké šaty na ples,
stužkovú, atď.
Ako sa obliecť
do kostola
Malá fotogalériaruža


reklanný priestor