Úvod - Krása žien  
  Každá žena môže byť krásna  
  Byť ženou a žiť ako žena  
  Čo sa mužom páči  
  Malá fotogaléria  
  Kontakt  
  Aké šaty na ples, stužkovú, atď.  
  Ako sa obliecť do kostola          Vychutnávajte si ženskosť...

Než sa začnete opaľovať, treba poznať fototyp svojej pleti


Bez toho na pláž, či iné miesto, ani nechoďte


krásne opaľovanie, slnenie

Niektoré ženy hovoria, že po sexe je opaľovanie tá ďalšia najpríjemnejšia vec na svete, dať sa do bikín, alebo do Evinho rúcha, niečím sa natrieť, vziať si do ruky nejaký oddychový román, ľahnúť si na uterák a už si len vychutnávať to vyhrievanie sa na slniečku, čím sa dosahuje nádherná pleť a krásne sa relaxuje.

Ale k tomu, aby túto priam romantickú idylu nenarušilo večerné pálenie pokožky, treba zdravú mieru a správny opaľovací krém (mlieko alebo olej na opaľovanie). K jeho voľbe je potrebné poznať fototyp vašej pleti a nielen číslo nejakého faktoru na obale. Ako teda zistíte, čo je pre vás vhodné?

Čo je fototyp?
Každá pokožka má určité kvalitatívne hodnoty, podľa ktorých sa bude správať na slnku. Hoci to možno vyzerá jednoducho, že stačí sa natrieť krémom (mlieko na opaľovanie) s vysokým faktorom a ste zachránená, nie je to až tak jednoduché. Poznáme šesť druhov fototypov. Ak sa budete vedieť správne zaradiť, potom si opaľovanie naozaj môžete vychutnať.

Fototyp 1
To je tá najhoršia pokožka pre priame slnko. Ľudia s týmto fototypom na slnku viac trpia, ako si užívajú. Ak k nemu patríte, asi ste to už spoznali v detstve. Tento severský typ sa tiež volá - keltský. Pehy, modré oči, ryšavé vlasy a pokožka skoro belšia než sneh. Prirodzená ochrana kože trvá 5 minút a žiaľ takáto pleť nikdy nezhnedne.

Dochádza k rýchlemu spáleniu a za jeden-dva dni sa bolestivo lúpete. Ak ste sa predsa len rozhodli zamieriť na slnko, aby ste bola aspoň mierne červená a nie snehovo biela, siahnite po ochrannom faktore 30 a viac. A tiež nezabudnite, že i piesok a voda odrážajú UV spaľujúce žiarenie a aj pod látkou slnečníka k vám preniká dostatok UV, aby vás spálilo, takže krém je všade veľmi potrebný.

Fototyp 2
Ďalší so svetlou pleťou a kde tu možno i pehou. Oči sú zväčša modré, zelené a vlasy plavé, či prirodzene blond. Bez patričnej ochrany sa spálite cca do 20 minút a koža sa vám skôr, ako chytí hnedastý odtieň, olúpe. V tomto prípade je ochranný faktor pri mori rozhodne za hranicou 25 a pozor, aby každý krém mal UVA a UVB ochranu, nakoľko jedno spaľuje a druhé preniká hlbšie do kože, s možnosťou spôsobenia rakoviny. Preto dbajte na opatrnosť.

Fototyp 3
Ľudia s týmto fototypom môžu mať krásnu bezstarostnú dovolenku, pomerne ľahko sa opália do ideálnej krásy. A obyčajne si aj počas zimy udržujú svetlohnedú pleť. Mávajú pekné romantické hnedé oči, alebo šedé. Vlasy sú u nich obyčajne hnedé a koža im sčervenie len málokedy. Prirodzená ochrana vydrží dobrú polhodinku. Do batožiny si však vezmite ochranný faktor minimálne s "pätnástkou". Je správne sa natierať pred vstupom na slnko a potom vždy, približne po dvoch hodinách a aj skôr, ak sa potíte, či kúpete, hoci používate vodeodolný prípravok.

Fototyp 4
S týmto typom pokožky sa v našom zemepisnom prostredí stretávame ako s posledným. Jeho nositelia majú tmavohnedé až čierne vlasy a oči ako uhlíky. Pleť je hnedastá bez ohľadu na ročné obdobie a na pláži priam zapadnú medzi domorodcov. Rýchlo sa opália a takmer nehrozí spálenie. Prirodzená ochrana pokožky zvláda aj okolo 40 minút slnečného žiarenia.

Ak ste sa našli v tomto type, pokojne si doma vystačíte s ochranným faktorom č. 8, ale pri mori bude dobrá dvanástka. Lebo to, že v čase keď iné dámy stonajú kvôli popáleniam, vy krásne opálená mierite na diskotéku, neznamená, že ste chránená proti poškodeniu pokožky, či rakovine, ani s takýmto výborným typom pleti ochranu nepodceňujte.

Fototypy 5 a 6
Päťku vlastnia Indiáni a Arabi. A šestkou sú už vyzbrojení na africké slnko černosi. Tieto typy sa nikdy nespália a keby ste sa ich spýtali aké opaľovacie prípravky používajú, asi by sa tvárili, že nechápu. No aj oni sa často prikláňajú k nejakej menšej ochrane, lebo aj u nich sa môžu vyskytnúť problémy podobného druhu.

Okrem opaľovacieho krému je dobré dať si aj vitamíny "na kožu" v podobe betakaroténu, či C a E, ktoré pomôžu regenerácii a zamedzia poškodeniu voľnými radikálmi. Keď svojej pokožke dáte čo potrebuje, ona sa odvďačí krásnym výzorom a dovolenka bude taká pekná ako má byť. Bez spálenín, bez prebdených nocí a bez strachu z rakoviny...
späť


ruzaHomeKrása žien  *  Každá žena môže byť krásna  *  Byť ženou a žiť ako žena  *  Čo sa mužom páči, aké oblečenie  * 
 *  Aké šaty na ples, stužkovú, atď.  *  Ako sa obliecť do kostola  *  Malá fotogaléria  *Úvod
Krása žien
Každá žena môže byť krásna
Byť ženou
a žiť ako žena
Čo sa mužom páči,
aké oblečenie
Aké šaty na ples,
stužkovú, atď.
Ako sa obliecť
do kostola
Malá fotogalériaruža