Úvod - Krása žien  
  Každá žena môže byť krásna  
  Byť ženou a žiť ako žena  
  Čo sa mužom páči  
  Malá fotogaléria  
  Kontakt  
  Aké šaty na ples, stužkovú, atď.  
  Ako sa obliecť do kostola          Vychutnávajte si ženskosť...Aké šaty na ples, stužkovú a podobné príležitosti

ples.jpg(5 kb) Niektoré z nás svojho manžela nikdy na žiaden ples nedostanú, takže žene nezostáva nič len zasa pekne zostať doma, prípadne si aspoň spraviť nejaký mikro plesík len pre dvoch v domácom súkromí. Ale niektoré ženy majú takých, ktorí pomerne ochotne idú aj na oficiálny ples a podobné akcie, a vedia byť aj tam celkom dobrými spoločníkmi.

Potom ale pre každú ženu prichádzajú na rad tie časté otázky - aké šaty na ples, akú vybrať farbu šiat a aký strih šiat sa hodí k mojej postave? Tiež aké vybrať vhodné šperky a doplnky?

V tomto článku nájdete rady, ktoré Vám uľahčia výber plesových šiat, rovnako to platí i pre šaty na maturitný ples a šaty na rôzne podobné spoločenské udalosti.

Spoločenské šaty kúpiť alebo požičať?
To je niekedy otázka pred samotným výberom šiat. Zvážte svoje finančné možnosti a aká možnosť bude pre Vás výhodnejšie. Ako na to? Prejdite si vopred obchody vo Vašom okolí a zistite si ceny a potom prípadne i požičovne a ich ceny. Týmto získate značný prehľad aj o ich službách, ponúkanom tovare a ochote personálu. Pokiaľ budete zisťovať ceny v požičovniach, dajte si pozor aj na príplatky, aké niektoré požičovne majú v zmluve a pripočítavajú sa k základnej cene požičovného. Ak šaty kupujete, ale nie ste zrovna príliš solventná, potom je vhodné myslieť na to, aby to boli síce šaty krásne a zvodné, ale aby to neboli šaty len na jedinú príležitosť v živote, aby boli trošičku univerzálnejšie, šaty, ktoré by ste si mohli napríklad obliecť k domácej slávnostnejšej večeri pri sviečkach a podobne.

ples stužková a spoločenské šaty A ako si vybrať tú správnu farbu?
Farba šiat je vec, čo Vás upúta a to i z veľkej diaľky. Často to býva tak, že tá farba, ktorá Vám padla do oka ako prvá, bude asi tá správna, tá pravá. Výber farieb je naozaj široký. Ak si aj napriek tomu nie ste istá, prehliadnite si svoj šatník. Aká farby prevládajú? Skúste použiť svoj inštinkt. Pre istotu si vyskúšajte aj viac farieb. V dnešnej dobe sa už dievčatá, ktoré vyberajú šaty na maturitný ples nemusí báť siahnuť ani po bielej či krémovej. Čiernovláskam pristane biela a blondínky a svetlejšie typy skôr vyniknú v smotanovej či champagne. Ani klasická čierna nezostáva pozadu a to na akýkoľvek ples. A tiež sa môžete skúsiť poradiť o tom v ktorých šatách ste najkrajšia, s niekým ochotným, s mamou, otcom, priateľom...

Na čo si mám dať pozor pri výbere dlhých šiat?
Ak si zvolíte dlhý strih šiat, dajte si pozor na dĺžku šiat. Pri nákupe je dobré si šaty skúšať s obuvou, a to hlavne kvôli výške podpätku. Ide o to, aby ste si šaty pri chôdzi neprišľapla či Vám ich neprišľapol niekto iný. To by sa Vám mohli šaty roztrhnúť alebo aj úplne zničiť U spoločenských šiat, pod ktoré sa nosí krinolína, ale môžete ich nosiť aj bez nej, si dĺžku skúšajte bez krinolíny. A to hlavne preto, že kruhová spodnička Vám šaty nadvihne. Pre dievčatá, ktoré nechcú príliš veľkú sukňu u maturitných šiat, môže byť práve tento typ šiat skvelý. Na nástup a úvodná časť plesu si ponechajú krinolíny a na tanečné a zábavnú časť plesu už môžu mať jednoduchšie šaty, v ktorých si tanec pekne užijú. Pozor si dajte tiež pri výbere šiat s vlečkou. Tá síce vyzerá krásne pri nástupe a opticky predĺži siluetu Vašej postavy, ale na tancovanie nie je príliš praktická. Hrozí tu, že Vám ju niekto prišliapnete a šaty sa Vám môžu roztrhnúť.

ples stužková a spoločenské šaty Mám si vybrať šaty jednodielne alebo dvojdielne - korzet so sukňou?
Podľa toho čo sa vám viac páči a hlavne v čom vyzeráte lepšie. Ak máte vysokú postavu a preto je žiadúce aby ste pôsobila ako nižšia, korzet so sukňou Vám postavu opticky rozčlení a tým pádom zníži.

Aký strih sa hodí na Vašu postavu?
Strih šiat je tým najdôležitejším. Každá z nás má svoje prednosti a nedostatky. Keď zviditeľníte svoje prednosti pomocou strihu lichotiacemu práve tej Vašej postave, nedostatkov si už nikto nevšimne. Nebojte sa pri skúšaní experimentovať. Nepadli Vám šaty na ramienka do oka a pani predavačka Vám ich napriek tomu ponúka? Na pohľad šaty na ramienka nikdy nevyniknú tak, ako na živej postave. Preto dajte na jej radu a skúsenosti, za skúšku predsa nič nedáte. Minimálne si tu aspoň potvrdíte správnosť tej svojej voľby. Základné strihy šiat: Princess (A-line) Sukňa sa od pása voľne rozširuje do tvaru písmena A, ak sú také šaty dobre strihané, môžu Vám pekne vytvarovať pas. Tento strih sa skvele hodí na súmernú postavu (nemusíte mať miery 90-60-90). Ak máte väčšie poprsie, užší pás a ak chcete zamaskovať širšie boky, zvoľte jednoznačne tento strih. Empire (antický štýl)Tento strih (či už sú to šaty krátke alebo dlhé) Vám zvýrazní dekolt a nedostatky, ktoré potrebujete zamaskovať, šikovne skryje. Horná časť je spravidla ozdobená, aby upútala pozornosť. Sukňa často začína už pod prsiami, čo zasa nemusí vždy pôsobiť dobre. Štíhli pás pôsobí krásne asi na každom dievčati, preto ak ho máte, takéto šaty ignorujte. Ak ale máte väčšie bruško a boky, uprednostnite práve tento strih. Etui s vložkou Horná časť strihu kopíruje siluetu ženskej postavy a sukne je strihaná rovno alebo mierne do tvaru písmena A. Tento strih je určený pre súmernú postavu. Ak sú šaty tohto strihu ušité z pevnejšieho materiálu, zamaskujú Vám drobné nedostatky postavy. Ak nie je materiál tak pevný, potom skúste si dať pod šaty tvarujúcu spodnú bielizeň. Marmaid Tento strih kopíruje siluetu ženského tela a sukne sa rozširuje až od kolien. Ak chcete zdôrazniť ženské krivky je to tá pravá voľba. Rovnako ako Princess strih je vhodný na súmernú postavu.

ples stužková spoločenské šaty Mám si vybrať šaty na ramienka či bez ramienok?
Zasa treba odskúšať v čom ste krajšia. Ak si vyberiete šaty bez ramienok, dajte si akurát pozor na to, aby Vám perfektne sedeli v páse. Keď Vám šaty v páse sadnú, korzetové časť Vám nebude schádzať dole (a to ju nemusíte mať tak utiahnutú, že v nej nebudete môcť dýchať) a vyhnete sa tým nepríjemnému povyťahovanie šiat. Ešte aké tance budete tancovať? Pre nejaké divokejšie - temperamentnejšie tancovanie bude možno lepšie vybrať šaty na ramienka. Budete tak mať istotu, že aj pri tom rýchlejšom tempe Vám šaty neskĺznu.

Aké topánky sa hodia k spoločenským šatám?
Krásnych lodičiek a črievičiek je veľký výber, ale nezabúdajte na funkčnosť. Na plesoch sa tancuje a ak nie ste zvyknutá na topánky s vyšším podpätkom, potom neriskujte. Ak ste obzvlášť drobnej postavičky, že vysoké podpätky skutočne potrebujete, začnite v nich trénovať, vysoké ihly Vám pretiahnu postavu, ale zvládnuť v nich rýchlejší tanec dokáže len dievča, ktoré to už ma nacvičené. Nižší a širší podpätok Vám vždy zabezpečí väčšiu stabilitu a tým aj menšie riziko pádu alebo pošmyknutia. Obuv by mala byť hlavne pohodlná. Preto si vždy pár dní pred plesom topánočky "rozchoďte" treba to robiť len doma. Farba obuvi by Vám mala ladiť k celkovému vzhľadu (či už k šatám alebo doplnkom).

ples stužková spoločenské šaty Akú si mám vziať spodnú bielizeň?
Väčšina šiat je korzetového typu, preto podprsenku nepotrebujete. A aj pri iných šatách a pekných prsiach je podprsenka zbytočná až obťažujúca. Chcete si predsa užiť ples či oslavu a nie strážiť ramienka od podprsenky aby ich nebolo vidieť, aby sa neukázali. Práve ramienka podprseniek sú hlavná komplikácia. Rozhodne oveľa lepšie, krajšie a prirodzenejšie pôsobí keď Vám cez šaty presvitajú prsníky, než keď presvitajú, alebo nebodaj sa priamo ukážu, ramienka podprsenky.

Ak ale na podprsenke trváte alebo pre nejaký dôvod ju musíte mať, potom sú tu nasledujúce rady. Ak máte šaty na ramienka či už klasické. či za krk, dá sa to riešiť podprsenkou s gélovými ramienkami či s ramienkami za krk. Pokiaľ sa ale jedná o šaty bez ramienok a nechcete teda ísť bez podprsenky, máte dve možnosti. A to podprsenku bez ramienok. Podľa skúseností Vám najlepšie bude držať asi podprsenka bez ramienok s vyšším stredným dielom. Pre takú príležitosť si nekupujte tú, ktorá má stredný diel vykrojený ako bežná podprsenka. Alebo môžete vyskúšať nejakú novinku ako je gélová samodržiaca podprsenka, ktorá je určená priamo pod spoločenské šaty. A čo nohavičky? Nohavičky by tiež rozhodne nemali byť vôbec vidieť. Pod ľahko priesvitné šaty si preto oblečte spodnú bielizeň telovej farby. Ak sú šaty z jemnejšie látky a vytrčajú Vám nohavičky, potom to napraví bezšvové prádlo. Skvelým pomocníkom pre zamaskovanie menšej vydutiny na brušku sú sťahovacie nohavičky s vyšším pásom alebo s nohavičkami, ktoré Vám vytvarujú tiež stehná.

ples stužková spoločenské šaty a šperky Ako šaty ozdobiť a aké šperky?
Pri výbere šiat myslite aj na farbu doplnkov, ako kabelky, obuvi a šperkov, ktoré si k šatám môžete vziať. Záleží tiež na druhu spoločenskej udalosti. Čím honosnejšia akcia, tým viac si môžete dovoliť výraznejších šperkov. Čierne plesové šaty môžete skvele rozžiariť šperkami v žiarivých farbách (sýto ružová, tyrkysová či červená). So šperkami by Vám mala ladiť aj kabelka. Vaše šperky budú odrážať osvetlenie sály a Vy budete doslova žiariť. Ak sú šaty ozdobené aplikáciami z korálikov či perličiek - doplnky si vyberte v rovnakom štýle. Ak majú šaty napríklad jemnou pastelovou farbu, vyskúšajte k nim perličkový náhrdelník a náušnice. Ak sú šaty bez ramienok, môžete zvoliť výrazný náhrdelník, ale tým pádom už kratšie náušnice alebo obrátene. Farbu doplnkov môžete buď ladiť v rovnakom tóne s farbou šiat alebo naopak kontrastne. To znamená, k ružovým šatám môžete ladiť doplnky od sýto ružovej do bielej alebo kontrastne čierne, biele, strieborné. So šperkami a doplnkami sa pohrajte, užite si to a potom zaručene vykúzlite aj z obyčajných šiat krásny úžas.

A dôležitá rada na záver: Ples, party či inú akciu si užívajte. A usmievajte sa, pretože nič nerozžiari ženu a dievča viac než úsmev.


ruzaHomeKrása žien  *  Každá žena môže byť krásna  *  Byť ženou a žiť ako žena  *  Čo sa mužom páči, aké oblečenie  * 
 *  Aké šaty na ples, stužkovú, atď.  *  Ako sa obliecť do kostola  *  Malá fotogaléria  *Úvod
Krása žien
Každá žena môže byť krásna
Byť ženou
a žiť ako žena
Čo sa mužom páči,
aké oblečenie
Aké šaty na ples,
stužkovú, atď.
Ako sa obliecť
do kostola
Malá fotogalériaruža


reklanný priestor